עיצוב פנים למשרדים

עיצוב משרד וחללים עסקיים

אנחנו נמצאים במשרד בממוצע כשליש מהיממה, לעיתים ברוב שעות הערות. במשרד אנו עובדים, חושבים, יוזמים, מפתחים, כותבים, מקלידים, עונים לשיחות, נפגשים עם אנשים ומזוהים עם תחום עיסוקנו. כדי להבטיח סביבת עבודה נוחה ומתגמלת חשוב להתייחס לשלושה צרכים מרכזיים:

  1. צרכים פונקציונאליים, תפקודיים – מטבח, שירותים, לעיתים מקלחון, פינת המתנה, דלפק קבלה, חדרים שקטים.
  2. צרכים עסקיים – חללי עבודה משותפים, חללי עבודה פרטיים, חדרי ישיבות גדולים, חדרי חשיבה.
  3. צרכים אנושיים – הצורך בתאורת המדמה אור יום לשמירה על ערנות, הצורך בפרטיות, אקוסטיקה איכותית שמקהה רחשים בחלל, הצורך בפרטיות בחלל עבודה משותף ומתן מענה לצרכים אנושיים שונים.

בתכנון חלל עסקי ומשרדים אני בוחנת את התשתיות ואת פונקציונאליות (שימושיות) של המרחב – האם הוא מתאים לשימושו הייעודי? אילו מערכות נדרשות לתמיכה בעבודה? ומהו תהליך הזרימה בעבודה? למשל בקליניקה – הלקוח מגיע לעמדת הדלפק ולאחר מכן עובר לעמדת ההמתנה, כשמגיע תורו הוא עובר במסדרון המוביל לחדר המטפל – מה הוא רואה? אילו תחושות הוא חווה? ומה אתם כבעלי העסק הייתם רוצים שיראה ויחווה? האם הלקוחות ו/או העובדים חשופים לחללי עבודה פרטיים אחרים או חללים משותפים? אילו רעשים נשמעים ברקע? האם יש נקודת חשמל שיכולה לשרת אותו בזמן שהוא ממתין? שאלות אלו מזמינות אותנו לחשוב על החלל מהיבטים של נוחות, תפקוד ואנושיות.

תהליך תכנון ועיצוב משרדים וחללים עסקיים

עיצוב נכון למשרד עונה על הצרכים המעשיים היום יומיים של משתמשי המרחב – האנשים היושבים בחזית המשרד ומשרתים את קהל הלקוחות, קהל הלקוחות המבקר במשרד, האנשים היושבים בחללים הפרטיים יותר ונותני השירותים.

תהליך התכנון מתחיל באיתור והגדרת הצרכים הללו ויצירת פתרונות מעשיים שכוללים פרישות נכונות של המרחב, עיצוב התואם את המיצוב העסקי ותומך בערכי הארגון, תכנון נקודות חשמל ותקשורת, העמדת ריהוט, הפרדה וחציצה בין מרחבים שונים בחלל המשותף, תכנון תאורה ויצירת מקום מזמין, נעים ונוח בהתאם לתקציב שאתם מעמידים לפרויקט השיפוץ, לאווירה ולסגנון שתרצו.

למי מתאים השירות?

לכל בעל עסק שיש ברשותו משרד, גם משרד ביתי או חלל מסחרי בכל סדר גודל, המעוניין לחדש ולעצב אותו מחדש בהתאמה לשימושיות ולמהות העסקית שלו.

עד כמה נדרשת מעורבות בתהליך?

השירות מתאים לאלו שמעוניינים להיות מעורבים בכל הפרטים ולאלו שרוצים להיות מעורבים רק בחלק מהדברים. אני מגדירה יחד אתכם את הפרוגרמה (הבסיס הרעיוני של התוכנית) ויוצאת לדרך שבסופה תקבלו חלל מתוכנן ומעוצב המותאם לכם.

מה תהליך העיצוב כולל?

כמעצבת פנים אני מתכננת את המרחב בהתאם למאפיינים העסקיים ולצרכים האנושיים של המשתמשים. לאחר למידת הצרכים ומיפוי החלל הקיים אני משרטטת סקיצות וחלופות תכנוניות לבחינה. החלופה התכנונית הנבחרת  או אלמנטים מתוך חלופות שונות שתבחרו ישמשו כבסיס לתכנון כולו ולהכנת סט תוכניות העבודה לבעלי המקצוע, כתב הכמויות ורשימה של פעולות שמבטיחות את ההמשכיות הרצופה של הפרויקט. העיצוב כולל בחירה והתאמה של חומרים, צבעים, תאורה, פריטי ריהוט והלבשה. במהלך הפרויקט אני מלווה את ביצוע המשימות למול אנשי מקצוע והספקים בהתאם לתכנון ומלווה אתכם בכל שלבי העבודה.

מעוניינים שאיילת תעצב גם את המשרד שלכם?

שרותי תכנון ועיצוב פנים לבתים ומשרדים

מעוניינים לעצב את הבית או המשרד? השאירו פרטים ונתאם שיחה או פגישת ייעוץ ראשוני אצלי בסטודיו או אצלכם בסלון.

איילת שטיין - מעצבת פנים
איילת שטיין עיצוב פנים
דילוג לתוכן