עיצוב פנים מטבחים

עיצוב פנים למטבח

בשנים האחרונות המטבח שינה את מיקומו, ומחדר קטן בירכתי הבית שלעתים היה תחום בין קירות, הוא הפך ללב הבית, החלל המרכזי בו בני הבית נפגשים, משוחחים, עובדים, לומדים, סועדים ומבלים יחד.

כיום יותר ויותר אנשים מבקשים לקרב את המטבח אל קדמת הבמה, להציב בו אי או דלפק שישמש לעבודה ולפינת אכילה נוספת ולהפוך אותו לחלק מחלל המגורים המרכזי. לכן תכנון המטבח חל על מכלול האלמנטים כמו ארונות מטבח, מכשירי חשמל, משטחי עבודה ואכילה, ברזים וכיורים לצד תכנון פתרונות אחסון בהתאם לצורכי הדיירים.

מה כולל עיצוב ותכנון של מטבח בן זמננו?

המטבחים של היום משוכללים יותר מבעבר, ומציעים אסתטיקה לצד פונקציונאליות ונוחות. תכנון המטבח כולל ארונות, מדפים ומנגנוני שליפה, מגירות, משטחי עבודה, מכשירי חשמל (לעתים אינטגרליים), חיפויי קיר ועוד. חזיתות המטבח מקבלות התייחסות עיצובית נפרדת בהיבטי גוון, רמת גימור, חומר גלם, ידיות ופרזול נלווה. מכשירי החשמל הם חלק מהותי מאופי המטבח וגם אלו עוברים לקדמת הבית וכבר לא מוצנעים מאחורי קירות, ולכן הם מותאמים לסגנון הנבחר. נוסף לכך בתכנון המטבח אני שמה דגש על היבטים של תאורה – תאורה למשטחי עבודה ותאורה המתאימה לפינת ישיבה – שזו במרבית המקרים משמשת גם לנוי. 

משטחי עבודה

היבט נוסף שקיבל תפנית חיובית בשנים האחרונות הוא איכות חומרי הגלם במשטחי העבודה. אם בעבר הסתפקנו בדוגמאות שיש מצומצמות, הרי שהיום אפשר לבחור בין שיש, גרניט, פורצלן משטחי קוריאן, עץ (בוצ'ר), בטון, נירוסטה ועוד. לכל אחד מסוגי המשטחים קיימים יתרונות וגם חסרונות שונים שיש לשקול בעת הבחירה. גם חיפויי הקירות בעלי ערך עיצובי גבוה ובשונה מאריחי החרסינה הלבנים או הצבעוניים שנחבאו בעבר בחדרי המטבח הסגורים, כיום לחיפוי הקיר יש ערך עיצובי משלים ומגוון האפשרויות רחב מאי פעם –  אריחים מסוגננים ברמות גימור שונות, אריחים חלקים, אריחים מצוירים, אריחי פישבון, או לחילופין ניתן לבחור בחיפוי זכוכית, או המשך חיפוי משטח העבודה כמו שיש על גבי הקיר.

תכנון המטבח

תכנון המטבח נגזר הן מגודלו ומבנה החלל והן ממאפייני השימוש בו. הרגלי העבודה במטבח משפיעים על תכנון משטחי העבודה, היקף שטחי האחסון, בחירת מכשירי החשמל כמו גודל המקרר ומבנהו, תנור האפייה, מיקרוגל, גודל וסוג הכיריים (חשמליים, אינדוקציה, גז או משולבים), מיקסר שיש למצוא לו מקום, מכונת קפה, בר מים (מונח על השיש או מערכת סינון מים מתחת לכיור), טוחן אשפה ועוד. חלק ממכשירי החשמל כיום יכולים להיות אינטגרליים ולהשתלב בארונות המטבח. כמו כן, האם המטבח משמש גם כפינת אוכל מרכזית או משנית? מה מאחסנים במטבח? מה סגנון העיצוב המועדף על בני הבית? אילו גוונים רוצים לראות במטבח? שאלות אלו ואחרות הן הבסיס לתכנון מטבח שעונה על צרכים נפשיים ופיזיים כאחד.

מעוניינים שאיילת תעצב גם לכם את המטבח?

שרותי תכנון ועיצוב פנים לבתים ומשרדים

מעוניינים לעצב את הבית או המשרד? השאירו פרטים ונתאם שיחה או פגישת ייעוץ ראשוני אצלי בסטודיו או אצלכם בסלון.

איילת שטיין - מעצבת פנים
איילת שטיין עיצוב פנים
דילוג לתוכן